Dewocjonalia: czym są? Ile kosztują? Kto je sprzedaje?

Dewocjonalia to artykuły, które mają charakter symboliczny i służą przede wszystkim w celach związanych z kultem religijnym. Najczęściej są to różańce, medaliki, przebrania (ornaty, stuły), monstrancje, krzyże, ale też obrazy, kielichy mszalne i pulpity ołtarzowe. Są one wykorzystywane nie tylko przez kościoły, ale też osoby wierzące. W zależności od potrzeb, można wyposażyć się w księgi takie jak biblia i spisy modlitw.

Najczęściej kupowane dewocjonalia dostępne w sklepach

Dewocjonalia https://www.meritohurt.pl są najczęściej kupowane oddzielnie. Zwykle kupowane są różańce, pisma święte, a także inne drobne akcesoria jak krzyże i bransoletki. Jeśli chodzi o Kościoły, księża i parafie najczęściej decydują się na zakup obrusów kościelnych, kielichów mszalnych, a także pulpitów do czytania na ołtarzu i paten. Często nabywane są też ornaty, stuły i monstrancje. Popularnością cieszą się koszule kapłańskie pod koloratkę.

Warto odwiedzić taki sklep, aby zapoznać się z tym co oferuje. Osoby religijne lub osoby znające osoby religijne mogą znaleźć tam rzecz, która sprawdzi się jako upominek na prezent. Dewocjonalia są dostępne w wielu kolorach oraz wielkościach. To sprawia, że wybór jest szeroki i nietrudno znaleźć coś odpowiadającego naszym osobistym potrzebom.

Dewocjonalia, a cena

Dewocjonalia zwykle dostępne są w cenie kilkudziesięciu złotych. Droższe akcesoria jak księgi nabyć można za cenę 100 – 200 zł. W przypadku strojów dla księży i innych duchownych, ceny zwykle wynoszą kilkaset złotych. Jeśli chodzi o przedmiotu kultu religijnego takie jak kielichy mszalne, pateny i obrazy wykonane z metali, ceny są zróżnicowane i wynoszą od 700 do 1500 zł. Monstrancja to koszt 5 – 7 tys. z).

Gdzie nabyć dewocjonalia?

Dewocjonalia są zwykle sprzedawane przez internet. Istnieją też sklepy stacjonarne, jednak ich znalezienie może wiązać się z trudem, a dostępność asortymentu może być ograniczona wyłącznie do niektórych akcesoriów.

Większość sklepów oferuje przeceny przy większych zakupach. Można spodziewać się również obniżek na wysyłkę.