figura św. michała archanioła

Dlaczego warto mieć w domu figurę Św. Michała?

W Polsce zdecydowana większość ludzi deklaruje się katolikami. Duża część osób uczęszcza na niedzielną eucharystię, ale też posiada w domu święte przedmioty. Dzięki nim wierzą, że przybliży ich to do zbawienia. Nie da się ukryć, że Kościół zostawił sporo narzędzi, dzięki którym można się zbawić i w zasadzie trzeba słuchać się słów Tradycji, Pisma Świętego i przestrzegać przykazań. To tylko teoria, ale praktyka pokazuje, że życie nie jest łatwe i jesteśmy bardzo często narażeni na ataki ze strony innych czy też pokus szatańskich. Jak z nimi walczyć? Nasz artykuł będzie traktować o tym, dlaczego warto mieć w domu figurę św. Michała Archanioła. Zapraszamy!

Pogromca szatana

figura św. michała archanioła

W naszym życiu powinniśmy prosić o to, żeby św. Michał Archanioł był przy nas i odrzucał wszystko to, co związane z szatanem, o co zresztą prosimy w modlitwie do niego. Jest to pogromca szatana, a trzeba bardzo się natrudzić, by nie dać się skusić pokusom. Do tego trzeba odpowiedniej modlitwy, przyjmowania sakramentów, ale też figura św. Michała Archanioła będzie orężem w walce z diabłem. 

Przywiązanie do wartości katolickich

Posiadając w domu święte obrazy czy figurki pokazujemy jak bardzo ważną częścią życia jest dla nas wiara. Być może nie każdy katolik ma świadomość tego, jak wiele daje posiadanie świętych przedmiotów w domu. Chroni to nas oraz naszą rodzinę przed atakami złego, a posiadanie figury św. Michała Archanioła na pewno będzie dla niego trudniejszą sprawą, by nas zaatakować. Warto o tym pamiętać, aby nie tego nie zaniedbać.