Nowoczesne prezenty chrześcijańskie – czy warto?

G.K. Chesterton mówił, że kościół jest domem, który ma wiele drzwi, ale każdy wchodzi innymi i w dzisiejszych czasach to zdanie ma swoją wymowę. W związku z postępem technologicznym praktycznie w każdej branży pojawiają się pytania czy można ją wykorzystywać również w religii, a konkretnie przy prezentach. Wiadomym jest fakt, że od wieków znamy tradycyjne dewocjonalia jak różańce, święte obrazy czy figury. Oczywiście, nie będziemy ich podważać, bo są skuteczne, ale chcemy zastanowić się nad nowoczesnymi prezentami chrześcijańskimi jak np. koszulki. Czy warto je kupować? Co one mogą dać? Zapraszamy do naszego artykułu.

Oryginalne wzory

Koszulki chrześcijańskie to z pewnością nowoczesna forma manifestacji swojej wiary, ale jednak też trzeba sobie powiedzieć, że jest to tylko zewnętrzny gest. O ile różaniec czy też święty obraz jest widzialnym znakiem i przedmiotem, które dają wiele łask, to jednak koszulka takim czymś nie jest. Aczkolwiek warto zauważyć, że można znaleźć wiele wzorów, od cytatów z Pisma Św po wizerunki świętych, a taki znak jest pokazaniem, że nie wstydzi się własnej wiary.

Niebezpieczeństwo profanacji

Szczególnie sklepy tzw. sieciówki od czasu do czasu oferują koszulki chrześcijańskie z motywami chrześcijańskimi, jednak nieświadomy katolik może ją kupić z przeświadczeniem, że będzie ona w pełni zgodna ze faktycznym wyglądem, jednak w takich wizerunkach mogą pojawić się drobne detale, które raczej sprawiają, że nie jest to koszulka o podłożu katolickim, ale jednak bardziej profanującym wiarę. Dlatego tak bardzo trzeba być dokładnym przy jej zakupie. https://www.meritohurt.pl/koszulki-chrzescijanskie.html