Pani z Fatimy

Cud w Fatimie jest chyba jednym z najbardziej znanych cudów z udziałem Maryi. Od 13 maja 1917 roku, kiedy to rozpoczęły się widzenia trójki małych pasterzy i w późniejszym czasie cud Słońca z jego tańcem na niebie Maryja w tytule Pani z Fatimy jest jedną z najbardziej czczonych w całym świecie katolickim. Matka Boska Fatimska https://www.meritohurt.pl/figurki/figurki-matki-boskiej.html doczekała się również pięknej figury łaskami słynącej, do której pielgrzymują rzesze wiernych.

Figurka Matki Boskiej Fatimskiej


Jest chyba jedną z najbardziej czczonych figurek Maryjnych. Pani w białej szacie ze złożonymi rękoma z koroną na głowie i chmurą pod jej stopami jest celem licznych pielgrzymek z całego świata. Jej wyznawcy wierzą w cudowną moc figury, a dowodem jej cudotwórczej działalności ją liczne wota zostawione przez uzdrowionych z chorób i dolegliwości. Liczni pielgrzymi świadczą o tym, że figurka Matki Boskiej Fatimskiej jest w stanie pomóc w utrapieniach.

Wizerunek Matki Boskiej w naszych domach


Wielu wiernych czcząc i kultywując kult Pani z Fatimy posiada na własność jej figury w domowych zaciszach. Stoją ona w dostojnych miejscach, na domowych ołtarzykach, przed którymi nie tylko w chwilach próby, ale w zwykłej codzienności wierni w domowych zaciszach oddają jej cześć i proszą o wstawiennictwo w modlitwach. Pani z Fatimy czuwając nad wszystkimi swoimi dziećmi wstawia się za nimi u Boga, wypraszając tym samym zdroje łask niezbędnych zarówno w zwykłej codzienności, jak i w ciężkich chwilach.