kropielnica

Jak korzystać z kropielnicy?

Tradycja chrześcijańska zaczerpnęła wiele ze starożytności. Dobrym przykładem jest zwyczaj wykonywania znaku krzyża przed wejściem do świątyni.

Kropielnica w kościele

Obecnie w kościołach przy wejściu jest zawieszona kropielnica, która jest przymocowana na stałe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że większość osób wykonuje znak krzyża automatycznie i nawet się nad tym zbytnio nie zastanawia. Należy jednak pamiętać, że trzeba być wtedy skupionym, ponieważ wchodzimy do świątyni Pana Boga, żeby z nim porozmawiać. W sprzedaży są dostępne także kropielnice, które można zawiesić przy drzwiach mieszkania. Wtedy każdy, kto wchodzi do środka, będzie mógł zamoczyć w nich dłoń.

Gdzie można kupić kropielnicę?

Jest to niezwykle ciekawe rozwiązanie, które systematycznie zdobywa popularność. Kropielnicę można zamówić przez Internet lub znaleźć w dobrych sklepach z dewocjonaliami. Warto jednak pamiętać, żeby wybierać jedynie takie sklepy, które posiadają dużą renomę oraz sprzedają jedynie sprawdzone i bezpieczne produkty. W kropielnicy powinna znajdować się woda święcona, w której wierzący mogą zanurzyć palce w celu wykonania znaku krzyża. Należy mieć na uwadze, ze z kropielnicy można korzystać nie tylko przed wejściem do świątyni lub mieszkania, ale również po wyjściu. Warto jednak zadbać o to, żeby regularnie zmieniać wodę święconą, ponieważ mogą się w niej zacząć pojawiać bakterie. W kościele woda święcona jest zmieniana regularnie, dlatego nie trzeba się o nic obawiać. Kropielnica to najczęściej kamienne lub metalowe naczynie, ale w wersji domowej może być też wykonane z plastiku.