Liturgiczne świece olejowe – jakie ozdoby?

Liturgiczne świece olejowe mogą różnić się między sobą nie tylko rozmiarem i kolorem, ale również zdobieniami. Większość producentów korzysta ze zdobienia metodą aplikacji albo po prostu ze zwykłych naklejek, które wbrew pozorom prezentują się bardzo okazale.

Szeroka i różnorodna oferta

Tradycyjne świece ołtarzowe (olejowe i woskowe) wyróżnia bardzo szeroka gama wzorów, dzięki czemu bez żadnego większego problemu można wybrać idealną świecę na każdy okres liturgiczny. Ładnie ozdobione są również świece do chrztu, komunii albo świece ślubne. Najbardziej eleganckie świece liturgiczne ozdabiane są oczywiście różnorodnymi aplikacjami woskowymi. Najbardziej kosztowne są świece olejowe z ręcznie malowanymi ozdobami.

Świece olejowe z naklejkami

Świeczki od wielu lat są niezbędnym elementem wystroju każdego kościoła. Wykorzystuje je się nie tylko podczas zwykłej mszy, ale przede wszystkim podczas ważnych uroczystości kościelnych. Świece wyciszają, relaksują i pozwalają skupić się na modlitwie. W dużej mierze to właśnie dzięki nim można stworzyć niesamowity nastrój. Aby ozdobić świece, warto skorzystać z pomocy odpowiednich naklejek, które przygotowane są konkretnie pod wybraną tematykę święta. W sklepach internetowych można zamówić na przykład naklejki na świece Alleluja albo naklejki na świece Chrzest Święty. Niektóre firmy umożliwiają nawet zaprojektowanie własnej naklejki, dzięki której będzie można przygotować wyjątkową świecę olejną.